U Vukovaru održan sastanak organizatora i partnera obilježavanja Dana sjećanja na nestale osobe u Domovinskom ratu i Međunarodnog dana nestalih osoba sa predstavnicima Grada Vukovara

Predstavnici Saveza udruga obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja (SUOZNHB) i Udruge djece poginulih i nestalih hrvatskih branitelja Domovinskog rata (UDPNHBDR) održali su radni sastanak 17. lipnja 2026. godine s gradonačelnikom Grada Vukovara Marijanom Pavličekom i pročelnikom Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Vukovara Josipom Palošem, vezano uz pripreme i organizaciju obilježavanja Dana sjećanja na nestale osobe u Domovinskom ratu i Međunarodnog dana nestalih osoba, koje će se ove godine održati 30. kolovoza 2026. godine u Vukovaru.

Na sastanku su ispred Saveza udruga obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja sudjelovali Ljiljana Alvir, predsjednica SUOZNHB, Mirjana Tonković, tajnica Saveza, Milka Pančić, dopredsjednica Udruge „Vukovarske majke“, Dražana Sučić, djelatnica Udruge „Vukovarske majke“, Snježana Patko, članica Udruge „Vukovarske majke“ te Veronika Soldo, predstavnica Udruge djece poginulih i nestalih hrvatskih branitelja Domovinskog rata, koja je na sastanku ujedno sudjelovala u ime suorganizatora ovogodišnjeg obilježavanja.

Tijekom sastanka razgovaralo se o programu i organizacijskim pojedinostima središnjeg obilježavanja, koje će i ove godine okupiti obitelji nestalih osoba, predstavnike državnih institucija, braniteljskih i stradalničkih udruga te građane koji svojim dolaskom odaju počast svim nestalim i smrtno stradalim osobama iz Domovinskog rata.

Poseban naglasak stavljen je na dostojanstveno obilježavanje ovog važnog dana te na zajedničko slanje poruke kako potraga za nestalim osobama i dalje ostaje jedan od ključnih humanitarnih problema. Obitelji nestalih, koje već desetljećima žive s neizvjesnošću, zaslužuju istinu o sudbini svojih najmilijih, a hrvatsko društvo trajnu obvezu da ne odustane od pronalaska svake nestale osobe iz Domovinskog rata.

Po završetku sastanka u Poglavarstvu Grada Vukovara, predstavnici Saveza udruga obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja i administrativna djelatnica UDPNHBDR Veronika Soldo uputili su se na mjesto probnih iskapanja kako bi se informirali o trenutnom lokalitetu i informacijama koje su u interesu članova obitelji koje još uvijek tragaju za svojim nestalim članovima obitelji iz Domovinskog rata.

Podijeli ovaj tekst:

Posljednje dodano